Bekleyin

YÖNETİM KURULU BAŞKANI'NDAN


 

 

Değerli Dostlarım,

 

TAM Grup olarak 20 yılı aşkın geçmişimizden aldığımız güçle söyleyebilirim ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dünyanın sanayi ve teknoloji açısından gelişmiş ülkeleri arasındaki yerini hızla almaktadır. Ülkemizin bu noktaya gelmesinde, insanımızın aktif girişimciliğinin ortaya çıkardığı gelişmiş yatırımlar ve özel sektörün büyümesi önemli bir rol model teşkil etmektedir. Buna ek olarak aziz vatanımızın, ülkeler coğrafyasındaki stratejik konumu ve dinamik toplum yapısı, gelişmemizi sağlayan başlıca etkenlerdir.

 

Yılların verdiği iş tecrübesi ve zengin kültür mirasımızla her geçen gün büyümeye devam ediyoruz. 1998’den beri yenilikçi iş çözümleri ve girilmemiş pazarlarda toplumsal sorumluluğu ve çevre bilinci yüksek, bölgeyi sürekli geliştiren çalışmalar üretiyoruz. Hedefimiz sadece kâr amaçlı değil insana ve çevreye zarar vermeyen, çalıştığımız ülkelerin ve firmaların güvenilir bir iş ortağı olmaktır.

 

Günümüz muasır medeniyetinin gereklerine ayak uydururken, dikkat etmemiz gereken noktalar, mükerrer yatırımlar yapmak yerine özel sektör girişimcisinin eksik noktalarını tespit etmek ve bu bağlamda tamamlayıcı yatırımlara yönelmek, ayrıca bunları gerçekleştirirken de en son teknolojiyi kullanmaktır. Bu noktadan hareketle TAM Grup ve paydaşları olarak Türkiye’deki edindiğimiz tecrübeyi Afrika ülkelerine taşımak ve kıta halklarının kalkınmalarına omuz vermek en büyük hedeflerimiz arasındadır.

 

Afrika ülkelerinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan elektriğe ulaşımı ve alt yapısını temin ederek Afrika’nın dört bir yanında iş olanakları yaratıp ülkelerin istihdam ve ekonomik kalkınmalarında çok önemli bir rol üstleniyoruz. Sorumluluğumuzun çok büyük olduğunun bilinciyle “gelişmiş ve verimli Afrika” felsefemizle değerlerimizden ödün vermeden insanlığa daha fazlasını sunabilmek için çalışıyoruz.

 

Ana sanayimizin kendini dış pazarlarda daha güçlü ve rekabete hazır hissetmesi, yan sanayinin güçlenmesine bağlıdır. Bu doğrultuda ALELMAS, enerji sektörünü merkeze alan fakat bunun yanı sıra ihracat sektöründe birçok farklı kalemde doğru model ve stratejiyi oluşturarak hayata geçirmiş ve çalışmalarına kararlılıkla devam edecektir.

 

Çıktığımız bu yolculukta kararlılıkla ilerlerken edindiğimiz bütün tecrübe ve birikimleri yeni nesillerimize aktarmayı, ülkemizin parlak geleceğini inşa etmek adına üzerimize düşen bir sorumluluk olarak görüyorum. TAM Grup ailesi olarak, ülkemizin sahip olduğu bu eşsiz fırsatları değerlendirerek müreffeh ve aydınlık bir geleceğe doğru güvenle yol alacağımızı memnuniyetle söyleyebilirim. Bu bağlamda tüm yol arkadaşlarıma ve bizi destekleyenlere, katkıları, gayretleri ve emekleri için teşekkür ederim.

 

 

AHMET ÖZEN

YÖNETİM KURULU BAŞKANI