Bekleyin

SAĞLIK VE TURİZM


Dünyada sağlık turizmi son 10 yılda hızla gelişmiştir. Sadece tıp turizmi için seyahat edenlerin sayısı 15 milyonu aşmış ve yıllık 150 milyar doları aşan bir ciroya ulaşmıştır. Termal turizm, medikal SPA, yaşlı ve engelli turizminde seyahat edenlerin sayısı ve bu alanda dönen ciro tam olarak öngörülememekle birlikte medikal turizmdekinden çok daha üst sıralarda olduğu öngörülmektedir.

 

Turizm sektörünün çeşitlendirilmesi ve 12 aya yayılması Türkiye gibi turizm ülkelerinde bir zorunluluktur. Turizm sektörü 12 aya yayılma ve istihdam yaratma hususunda çok önemli bir hizmet sektörüdür. Sağlık turizmi ise ticari bir konu olup ülkelerin ekonomisinde çok önemli bir yer almaktadır. Dünyada uluslararası hasta sayısı bakımından sırasıyla ilk 5 ülke; ABD, Almanya, Tayland, Hindistan ve Türkiye’dir. Ülkemizde 48 adet JCI tarafından akredite edilmiş, uluslararası standartlarda hizmet veren sağlık kuruluşumuz vardır. Türkiye’de özel hastanelerin yanı sıra üniversite ve kamu hastanelerinde de sağlık turizmi altyapısını güçlendirmek için çeşitli çalışmalar başlamıştır. Bu çerçevede Şehir Hastaneleri projeleri, ülkemizin yükselen değerleri olarak dikkat çekmektedir.

 

Bu bağlamda ALELMAS olarak Yalova ve İstanbul merkezli birçok özel hastane ile sağlık turizmi faaliyetleri kapsamında anlaşmalar yapmış bulunmaktayız. Türkiye’nin dünyada yükselen pazar konumunda olduğu aşağıdaki alanlarda faaliyet ve proje alanları oluşturmayı planlanmaktayız.

 

Medikal Turizm

Termal Turizm, SPA-Wellness

İleri Yaş ve Engelli Turizmi

 

 

İlgili Ürünlere Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız